هر کسی یک شغلی دارد به طور رسمی و تحت عنوانی . لازم نیست انواع شغل های اسم و رسم دار را نام ببرم که همه می دانیم . خیلی ها هم حتا اگر به طور رسمی شغلی نداشته باشند ولی از نظر اسمی به هر حال با گذشت زمان یک اسمی را برای خودشان دست و پا کرده اند ، بسیار دیده ایم که در انواع فرم هایی که این جا و آنجا پر می کنیم جلوی عنوان شغل می نویسیم : خانه دار ، دانشجو ، آزاد ! این آزاد از کوپن فروش تا مواد فروش و لوازم خانگی فروش و هزار هزار تا ... فروش را شامل می شود که به هر حال همه ی این ها هم برایمان تقریبن شناخته شدست .

اما از همان زمان بچگی درست از آنجاییکه من عقل دیدن فیلم سینمایی را پیدا کردم و طبیعتن از دیدن همین فیلم های سیمای ج . ا . ایران شروع شد همیشه دیدن آن آدمی که آن پشت مشت ها نسخه ی اصلی هر فیلمی را می دیده و انواع سانسورها را در فیلم اعمال می کرده برایم جالب بوده ، هر چند الان برایم مضحک است چرا که نسخه ی ارژینال همه ی فیلمها را به راحتی به دست می آوریم . همیشه فکر کردم که این آدم حتمن یک مرد است ، یک مرد ترجیحن ریش دار و شکم گنده که اصولن فاقد داشتن هر گونه دیدگاه هنریست و مثلن می نشیند پشت دستگاهی و فیلم را می گذارد و در حالیکه خودش از دیدن تک تک صحنه های ! فیلم کیف می کند شروع می کند به دست بردن در فیلم : خب این دو تا رو باید بگیم خواهر و برادرن ، یقه ی این زنه چرا اینقدر بازه ؟ باید زوم رو بیشتر کنم تا از گردن به پایینش دیده نشه ، ای بابا با این لباس بی آستینش چقدر هم دستاشو بالا میاره ، اوووه چقدر هم خوش می گذرونند این دو تا خواهر و برادر ! یک ریز تو بغل همن و تو رختخواب ! باید صحنه ی جشن عروسیشون رو هم حذف کنم ، خواهر و برادر که با هم عروسی نمی کنن ، چطوره بگم دختر عمو پسرعمو اند و این صحنه ی عروسی رو هم از دور و به اندازه ی یک ثانیه نشون بدم ، نه بابا همون خواهر برادر خوبه  آخه جوون مردم  می شینه پای این فیلم ، ای وای این دختره تیر خورد که ، از بالا دستور رسیده بگیم هر شخصیتی تو فیلم کشته شد تو ترجمه و دوبله بگیم کار آمریکاست ! حیف شد دختر به این خوش اندامی !‌ باید بدیم آهنگ فیلم رو هم عوض کنن ، تیتراژ آخرش هم که ولش کن ، چه می فهمن این مردم !! حالا کارگردان کیه و بازیگر اسمش چی بود رو می خوان بدونن واسه چی  ...

پ . ن : من که سالهاست هیچ فیلم و سریالی را از سیمای ایران نمی بینم .

پ . ن ١ : لطفن برید به وبلاگ عکسلاگ و حالا به عکس های من امتیاز نمی دین لااقل عکسهایی که وبلاگ نویسها از مراسم های دهه ی محرم گرفته اند یک نگاهی بیندازید . تنوع دیدگاه ها خیلی جالب است .

[ ۱۸ دی ۱۳۸٩ ] [ ۸:٤۱ ‎ق.ظ ] [ الی ]