همیشه شروع کردن قسمت سخت هر کاریه . ولی گیتی و همه ی انرژی های موجود در آن ثابت کرده که اگر کاری رو برای تحقق بخشیدن به رویایی شروع کنی از یک جایی به بعد ( شاید هم از اولش ) باهات همسو می شه و کمکت می کنه به شرطی که تو واقعیت بخشیدن به رویاهات رو شروع کنی . (این ها را بیشتر به خودم گفتم )

 "گل صحرا " نام یک کتابه . سرگذشت دختری سومالیاییه که در صحراهای سومالی همراه خانواده ی پرجمعیتش زندگی می کرده ....  "واریس " هر روز با پای برهنه گله شان را به صحرا می برده و شبها در میان انواع مارها و عقرب ها لای دست و پای ده دوازه خواهر و برادرش می خوابیده ... روزها در جستجوی کاسه ای آب برای خودش و خانواده اش به دل صحرا می زده و می دانسته که بدون آب نباید برگرده ... طبق رسوم وحشیانه ی قبیله شان به طرز وحشتناکی ختنه شده !! و هزار و یک سختی را متحمل شده و بعد در دوازده سالگی متوجه میشه که پدرش در ازای ۵ شتر قول ازدواج اون رو با پیرمرد شصت ساله ای داده .... که پا به فرار می گذارد .... و .... در روند فرارش ماجراهای زیادی را از سر می گذراند و حالا به عنوان نویسنده و سخنگوی حقوق زنان آفریق در سازمان ملل فعالیت می کند ..... فکر کنید که اگر فقط روزی جرات فرار از قبیله اش را پیدا نمی کرد ....

واریس دیری زن زیبا و موفقیست فقط به خاطر جراتی که به خودش داد .

این کتاب را بخوانید تا باورتان بشود که در گوشه هایی از همین دنیا چه بر سر زنان می آورند و ما خبر نداریم .

افسانه ی مهربان خیلی خوب و عزیزی برایم

*

LETTERS TO JULIET " اگر کتاب " گل صحرا را خواندید فیلم " نامه ای به جولیت " را هم ببینید و از تصاویر بکر و زیبا و مسحور کننده ی کشور ایتالیا هم لذت ببرید و در ضمن تماشاگر یک فیلم عاشقانه ی زیبا و یک دختر زیبا و چشم درشت  هم می شوید !

 

 

[ ۳۱ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۳:٤۳ ‎ب.ظ ] [ الی ]