معرفی رمان " پیش از آنکه بخوابم "

اتاق خواب غیرعادی است و نا آشنا . نمی دانم کجا هستم ، و چطور شد که از این جا سردرآوردم . ماندم چطوری باید خودم را به خانه برسانم ...

رمان " پیش از آنکه بخوابم " با این جملات آغاز می شود . ما همراه راوی که یک زن است از خواب بلند می شویم . زن هیچ کجای اتاق را نمی شناسد ، مردی که کنارش وابیده را نمی شناسد ، آرام و بی صدا وارد سرویس بهداشتی می شود و به آینه نگاه می کند ... خدای من این دیگر کیست ؟ من باید بیست و چند ساله باشم ! نه میانسال ! من کجا هستم ! این مرد کیه ؟! رمان در هر صفحه و با هر لحظه ی روایتش ما را در تعلیق و تردیدی جدید می اندازد ، تا می آییم به شخصیتی اعتماد کنیم حرفی ، اتفاقی پیش می آید و تمام اعتمادمان زایل می شود و حالا به آن دیگری اعتماد می کنیم ! ما با گیجی و تردیدهای کریستین همراه می شویم ، همراه او رنج می بریم ، همراه او امیدوار و اغلب ناامید می شویم ! مکان داستان لندن است و حال و هوای بارانی و مه آلودش بر اتفاقات رمان نیز سایه انداخته .

با خواندن رمان " پیش از آنکه بخوابم " ما با رمانی روانشناسی ، جنایی و البته با محوریت عشق و خانواده روبروییم . رمان به خاطر قصه و تعلیق فراوانش انتخاب شده تا از روی آن فیلمی ساخته شود با بازی احتمالی نیکول کیدمن .

اس . جی . واتسون نویسنده ی رمان است ، پیش از آنکه بخوابم اولین رمان اوست و جز پرفروش ترین ها در دنیا شده است . در ایران رمان توسط نشرمحترم آموت منتشر شده است .

کتاب را نمایشگاه کتاب امسال خریدم ولی تا به حال نخوانده بودمش ولی حالا که بالاخره خواندمش پشیمانم که چرا زودتر سراغش نرفتم ! با خواندن رمان حالم خوب شد ، چیزی که از من بعید است !

ترجمه ی بسیار روان خانوم " شقایق قندهاری " هم در حفظ روایت و قصه و کشش داستان بی تاثیر نبوده است .

برای خرید آنلاین کتاب به اینجا مراجعه کنید .

 

/ 8 نظر / 213 بازدید
موکا

[متفکر][متفکر]

موکا

چه خوب! چه جسارتی داری تو انتخاب! خوشم میاد[لبخند]

شیرین

الی جان راستی هیچ نویسنده ایرانی داریم که در این سبک بنویسد و قابل اعتنا باشد؟

نیره

ممنون بابت معرفی

فرمولساز

نمیدونم چرا یاد فیلم سیزده ساله سی ساله می شود افتادم!

افسانه

چه جالب كه لينك خريد آنلاينش رو هم گذاشتي... ممنون

Raha

سلام،باید خواندنی باشد...ممنون[گل]

راحله

عاشقتم.منم نوشته های تو را میخونم حالم خوب میشه دوست جون. ممنون بابت لینک خرید کتاب خوب دست منو خوندی[چشمک]