معرفی کتاب " داستان مکاشفه "

چقدر شنیدیم و خواندیم که این عصر عصر مینی مال است ؟ چقدر در مورد مینی مال و معناش و هنر مینی مال به خصوص داستان مینی مال می دانیم ؟ جواب همه ی این سوال ها در کتاب " داستان مکاشفه " هست . فرحناز علیزاده که قبلا کتاب " آقای قاضی چه حکمی می دهید " اش را در همین وبلاگ از وی معرفی کرده بودم حالا در این کتاب تعداد شصت داستانک مینی مال را جمع آوری کرده و برای هر کدام هم نقد و بررسی کوتاهی نوشته است به اضافه ی مقدمه ی خوبی که در مورد مینی مال در ابتدای آن نوشته است. با خواندن این کتاب حسابی در مورد داستان مینی مال شیر فهم می شوید ! و البته از خواندن داستانک ها لذت هم خواهید برد. این کتابیه که به راحتی می تونید در فاصله ی دو ایستگاه مترو و یا اتوبوس و تاکسی و یا سرویس مدرسه دو سه تا داستان هایش را خواند و لذت برد . در واقع یکی از دلایل به وجود آمدن هنر و داستان مینی مال هم همین زندگی شلوغ و پرسرعت و مدرن امروزی بوده که وقتی برای بلند خوانی نمی گذارد ! در ضمن به نظرم کتابیه که به خاطر حجم کم و نوع نگاه خونسرد داستان هاش خیلی به درد نوجوان ها بخورد.

داستان مکاشفه/تحلیل و بررسی داستان های مینی مال / فرحناز علیزاده/ نشر قطره /7500 تومان

 

داستانک مکانیک/وحید شاکر

بابام مکانیکی داشت. یادمه ابتدایی رو که می خوندم گفت : می خوام دکتر بشی. راهنمایی را که تمام کردم ، گفت : پسرم مهندس می شه . حالا که سال آخر دبیرستانم دیگه نمی ذاره درس بخونم. می گه " بیا وردست خودم شاگردی کن. نون تو همینه.

داستانک محبوب هری/ بیل هورتون

مرد ، مجذوب انحناهای وسوسه انگیز و برق طلایی اش ، به او که آنجا دراز کشیده بود نگاه کرد . اما این صدای او بود که مرد را به راستی از خود بی خود می کرد . صدایی گاه ملایم و شهوت انگیز و گاه ازاد و وحشی . او همیشه با حال و هوای مرد هماهنگ بود.

مرد او را عاشقانه به لب هایش نزدیک کرد . امشب هری و ترومپتش ، با هم موسیقی زیبایی می آفریدند.

/ 10 نظر / 32 بازدید
پرشکوه

سلام باز هم کتاب خوبی معرفی می کنی خوشم میاد از کارت که اهل کتابی.

سعدی

کمردرد تو مثل تنبلی منه الی.هر دو آدمو به سمت مینیمال می برند[لبخند]

نازنين

من دوست ندارم اين جور داستانا رو. تنها كتاب اين طوري كه خوندم كاروان ته كوزه شير بود كه خوندنش برام عذاب اليم! بود.

بانو

توی این دوره و زمونه داستانهای کوتاه و مینی مال بهترین گزینه است. من که خودم قبلا کتابهای حجیم زیاد مطالعه می کردم، الان دیگه نمی تونم. این کتابی هم که معرفی کردی، داستانهای جالبی داره.

روزبه

من شخصا داستان كوتاه رو بيشتر از داستانك(درست ميگم؟) و رمان ميپسندم به نظرم حد قابل قبولي داره كه نه خسته كننده است و نه قبل از انكه درگيرش بشي تمام كنه راستش خيلي كم شده اين نمونه نوشته ذهنم رو به خوبي درگير كنه البته واقعا هم كار سختيه نوشته خوب به اين سبك

یادداشت های مینا

باید جالب باشه[متفکر]

افسانه

واي من اين روزها عاشق ميني مال هستم... انگار وبلاگ خوني منو بي حوصله كرده كلا بيشتر از توصيف هاي جذاب ساده و كوتاه نويسي بهم مي چسبه... نمي دونم شايد به خاطر بچه داريه كه چند وقتيه نمي رم سراغ كتابهاي بلند و پر و پيمون!!!

بانو

از داستانهایی که گذاشتی، معلومه که می ارزه این کتاب رو خوند. خوشحال میشم بهم سر بزنی روزگارت خوش[لبخند]